• on 17/08/2014

Podziękowanie za posługę ks. Proboszcza

  Z dniem 20 sierpnia bieżącego roku ks. Henryk Kulik przestaje pełnić urząd proboszcza naszej parafii i przechodzi w stan emerytalny. W związku z tym wielu parafian pragnęło wyrazić swoją wdzięczność za jego wieloletnią posługę. Dzisiaj, 17 sierpnia o godz. 11.00 podczas Mszy Świętej wspólnie podziękowaliśmy ks. Proboszczowi za jego wieloletnią pracę, wszelkie dobro, życzliwość, skromność i pokorę, które stały się dla wielu parafian i nie tylko „twarzą” parafii św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim. Podczas Eucharystii sprawowanej przez ks. Henryka oraz wikariuszy, ks. Robert Strus w homilii nawiązał do dzisiejszego wydarzenia, wskazując na pokorę i skromność, które były i są nieodłącznym elementem jego kapłańskiego życia.

  Po Komunii Świętej nastąpił czas podziękowań i dobrych życzeń od parafian i mieszkańców Tomaszowa Lubelskiego, których reprezentowali m.in.

  – przewodniczący Rady Miasta, który wręczył ks. Proboszczowi Medal za Zasługi dla Tomaszowa Lubelskiego
  – wójt gminy Tomaszów Lubelski
  – dyrektor Zespołu Szkół nr 3
  – pracownicy i dzieci z przedszkola samorządowego im. Krasnala Hałabały
  – przedstawiciele Rady Parafialnej
  – mieszkańcy kościoła dojazdowego w Pasiekach
  – przedstawiciele grup parafialnych: Legionu Maryi, Kółek Różańcowych, ministranci, KSM
  – organiści i chór Tomaszowiacy

  Dziękujemy za liczną obecność, wszelkie dobre życzenia, ciepłe słowa i modlitwę w intencji ks. Henryka Kulika i równocześnie zapraszamy w niedzielę 24 sierpnia na Mszę o godz. 17.00 podczas której nastąpi obrzęd liturgicznego objęcia parafii przez. ks. Grzegorza Chabrosa, nowego proboszcza.

  Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszej uroczystości

  Więcej znajdziesz tutaj: https://drive.google.com/?authuser=0#folders/0Bxqc9DO0dDI8Rm4zRTBxeDRtUkU