Jezus na stadionie – relacja z wydarzenia

8 lipca 2013
Jezus na stadionie – relacja z wydarzenia

W Roku Wiary Bóg daje nam okazję do umocnienia, odnowienia i doświadczenia Jego miłości. Niewątpliwie jednym z Jego prezentów dla nas było spotkanie ewangelizacyjne „Jezus na stadionie”, które odbyło się 6 lipca na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z naszej parafii grupa 50-ciu osób dołączyła do blisko 60 tysięcy ludzi biorących udział w tym spotkaniu. Wyruszyliśmy w samym środku nocy, razem z ks. Witkiem Bednarzem by o godz. 9 wejść na stadion i uczestniczyć w modlitwie różańcowej. Następnie serię konferencji wygłosił o. John Bashobora, ksiądz z Ugandy, zajmujący się przede wszystkim pomocą ubogim dzieciom, a w dalszej kolejności – posługą charyzmatyczną. Każdej konferencji towarzyszyła modlitwa, w trakcie której byliśmy świadkami działania Ducha Świętego, jak też i manifestacji złego ducha. Centralnym punktem dnia była Eucharystia, którą z abp Henrykiem Hoserem koncelebrowało ponad 500 księży. Zakończeniem dnia była adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w trakcie której doświadczyliśmy ogromnej radości, pokoju ducha. Jesteśmy wdzięczni Bogu za ten czas, za pokazanie swojej miłości i mocy. Wierzymy i wszystkie okoliczności na to wskazują, że ten wyjazd nie był dziełem przypadku, ale naszą odpowiedzią na głos Boga, Jego pasterzy, by odnowić w sobie „osobistą relację z Bogiem”. Wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu za ten wyjazd, a także tych, którzy chcą odnawiać w sobie relację z Bogiem zapraszamy na Eucharystię do naszego kościoła w dniu 18 lipca (czwartek) o godz. 17. Zachęcamy również do obejrzenia galerii zdjęć.