07 04 / 2019
Informacje V Niedziela Wielkiego Postu

V Niedziela Wielkiego Postu – 07 kwietnia 2019 roku

1. W piątek 12 kwietnia o godz. 17.00 Mszą świętą rozpoczniemy Tomaszowską Drogę Krzyżową, która zakończy się w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim. A o godz. 20.00 Mszą świętą rozpoczniemy Piątą Ekstremalną Drogę Krzyżową, czyli wędrówkę nocną o długości od 30 do 101 km, połączoną z rozważaniem stacji Drogi Krzyżowej.  Szczegóły dotyczące organizacji EDK są na stronie internetowej www.edk.org.pl.
  2. W przyszłą niedzielę, noszącą nazwę Niedzieli Palmowej czyli Męki Pańskiej na wszystkich Mszach poświęcimy palmy, które przyniesiemy do kościoła na znak wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży. Podobnie jak w zeszłym roku ulicami naszego miasta przejdzie procesja palmowa od kościoła Św. Ojca Pio do kościoła NSPJ. Procesja rozpocznie się o godz. 14.45 poświeceniem palm przy kościele Ojca Pio a zakończy się Mszą św. w   kościele NSPJ w Tomaszowie Lubelskim o godz. 16.00. O godz. 18.00 w amfiteatrze w Parku Miejskim Koncert Rapera „Anatoma”, świadectwo Bartka Krakowiaka „Z Buta do Medjugorie”, Koncert Akustycznie Maleo Reggae Rockers.
  3. W Niedzielę Palmową w TDK o godz. 16.00, 18.00 i 20.00 przedstawienie:   „Nie zasmucajmy Jezusa”. Szczegóły na plakacie w gablocie.
  4.  Dnia 12 kwietnia w piątek  od godz. 9.00 odwiedzimy osoby chore. Zainteresowanych zgłaszamy w zakrystii.
  5. Ks. Wojciech Iwanicki wydał płytę „Nadzieja w Panu” z 11 religijnymi utworami. Cena płyty 20 zł. Mamy kilkanaście egzemplarzy tej płyty. Nabywając tę płytę wspieramy prace remontowe w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Lublinie przy ul. Staszica.
  6. Zmarli w minionym tygodniu:+ Józefa Wolanin ul. Szarych Szeregów.