02 02 / 2020

Święto Ofiarowania Pańskiego – 02 lutego 2020 roku

1. Nowy numer gazetki parafialnej.
  2. W dniu dzisiejszym Ks. Bp Marian Rojek obchodzi 14 rocznicę święceń biskupich.
  3. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Bóg zapłać za życzliwość  i wielkie serca. Rodziny, które z różnych powodów nie mogły uczestniczyć w wizycie duszpasterskiej mogą ustalić termin tej wizyty indywidualnie w zakrystii.
  4. Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Lubelskim informuje, że na stronie internetowej policji znajduje się aplikacja Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, na którą każdy z mieszkańców, w celu podniesienia bezpieczeństwa może nanieść różnego rodzaju zagrożenia.
  5. Jutro wspominamy postać Św. Błażeja. Tradycja sięgająca wczesnego średniowiecza przekazała pamięć o nim jako orędowniku i opiekunie wiernych, zwłaszcza w chorobach gardła. Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy. Pod koniec Mszy świętych pobłogosławimy świece i  wierni otrzymują błogosławieństwo połączone z prośbą o zachowanie od chorób gardła i języka.
  6. W środę wspominamy postać Św. Agaty. Po każdej Mszy świętej poświęcenie soli, chleba i wody.
  7. W środę – 5 lutego – w parafii Św. Michała Archanioła w Zamościu  na Mszy św.  o godz. 10.00 patronalne święto Amazonek i parafialny dzień chorych. Z tej okazji Mszy św. o godzinie 10.00 przewodniczyć będzie Biskup Pomocniczy naszej Diecezji – J.E. Biskup Dr Hab. Mariusz Leszczyński.
  8. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 22.10 Godzina Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu do 24.00.
  9. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź rano i od 16.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 17.00 i adoracja do 19.00.