09 06 / 2019

Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 09 czerwca 2019 roku

1. Dziś przeżywamy niedzielę Zesłania Ducha Świętego, która kończy Okres Wielkanocny.
  2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt, czyli święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszej parafii sprawujemy o godz. 6.30, 9.30 i wieczorem o 17.00. W Pasiekach o godz. 18.30.
  3. W poniedziałek o godz. 17.30 zbiórka ministrantów.
  4. W środę o godz. 18.00 nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych.
  5. W piątek o godz. 17.30 spotkanie KSM.
  6. Uroczystość Bożego Ciała wypada w tym roku dnia 20 czerwca. Procesja przejdzie następującymi ulicami: z kościoła ulicą Okulickiego do ulicy Hallera – na tym odcinku  I ołtarz, następnie skręcimy w ulicę Hallara  – II ołtarz, ul. Wyzwolenia od Hallera do ul. Paderewskiego  – III ołtarz, ulicą Paderewskiego  – IV ołtarz  i powrót do kościoła.
  7. W dniach od 28 lipca do 2 sierpnia odbędzie się wyjazd wakacyjny dla dzieci i młodzieży. W programie świat trampolin w Krakowie, zdobywanie szczytów górskich, tor saneczkowy na Gubałówce, zwiedzanie Wadowic, pobyt w parku Energylandia w Zatorze.
  8. Zmarli w minionym tygodniu: +Marianna Metzgier ul. Sanitariuszek Polskich.