13 03 / 2020
Informacje III Niedziela Wielkiego Postu

III Niedziela Wielkiego Postu – 15 marca 2020 roku

Informacje duszpasterskie

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali odprawiamy w niedzielę o godz. 16.30, Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30.
  2. Nowy numer gazetki parafialnej.
  3. W czwartek 19 marca Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msze odprawiamy w porządku następującym: 6.30, 9.30, 12.00 – suma odpustowa, 17.00, w Pasiekach 18.30.
  4. Doświadczamy wydarzeń związanych z epidemią koronawirusa. Nie wpadajmy w panikę. Stosujmy się przede wszystkim do zaleceń państwowych odnośnie pozostawania w domu, oraz zasad kwarantanny. Przypominamy o możliwości skorzystania z dyspensy od niedzielnej Mszy świętej, uczestniczmy w niej wtedy za pośrednictwem radia lub telewizji. W czasie przekazywania znaku pokoju wystarczy skinięcie głowy do osób stojących obok nas. Komunia Św. będzie udzielana normalnie tak jak do tej pory. Przyjmując Komunię święta wierzymy, że to obecny Żywy i Prawdziwy Jezus Chrystus, który uzdrawia, a nie zaraża.
  5. Rekolekcje wielkopostne w tym roku zgodnie z zarządzeniem księdza biskupa są odwołane, w związku z tym nie będzie również spowiedzi rekolekcyjnej. Jednak dla każdej osoby pragnącej skorzystać z sakramentu spowiedzi jest taka możliwość przez cały wielki post, księża posługują w konfesjonałach zarówno w czasie samej Mszy świętej jak też podczas wieczornych adoracji przed Mszą świętą.

Zachęcamy do modlitwy różańcowej codziennie o 20:30 w intencji osób chorych, tych, którzy nimi się opiekują, służb medycznych i sanitarnych a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.