04 10 / 2020

27 Niedziela Zwykła – 04 października 2020 roku.

1. Modlitwa różańcowa codziennie o godz. 16.30.
  2. Jest nowy numer gazetki parafialnej.
  3. Jutro po Mszy świętej o godz. 17.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i zostaniemy pobłogosławieni relikwiami Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
  4. W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar z racji Dnia Papieskiego.
  5. W dniu dzisiejszym po Mszach świętych zbiórka ofiar do puszek na Caritas. Przy wyjściu stoją koszyczki, jeżeli ktoś ma możliwość złożenia ofiary to Bóg zapłać .
  6. Fundacja Sióstr Św. Dominika Broniszewice 91, 63- 304 Czermin

Zwraca się do nas z ogromną prośbą o pomoc rodzinom na Ukrainie. Potrzebne są kurtki, dresy i inne ubrania dla chłopców. Wiek 6 – 17 lat. Rozmiar od 134 do 180. Rodzice tych chłopców z powodu COVID nie mają pracy. Chcemy wesprzeć dzieci z ubogich rodzin w świetlicy w Czortkowie i w szkole w Żółkwi. Zbiórka trwa do połowy października. Jeśli są osoby, które chciały by wesprzeć to dzieło, to można albo wysłać potrzebne rzeczy na wskazany w ogłoszeniach adres, albo przynieść je do parafii. Prośba od sióstr: jeśli wysyłacie do nas rzeczy to bardzo prosimy o nowe. To dla nas ważne – piszą siostry- by przekazując pomoc, robić to w poszanowaniu godności osób, którym udzielamy pomocy.

1. Dnia 17 października 2020 roku planowana jest jednodniowa pielgrzymka do Sanktuarium Św. O. Stanisława Papczyńskiego. Chętni, którym znana jest ta postać i tym, którzy chcą ją poznać mogą zapisywać się w zakrystii przy kościele Św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim.

Program pielgrzymki:

– około godz. 3.00 rano  wyjazd z parkingu przy naszym kościele,

– godz. 9.00 film o Św. Stanisławie Papczyńskim,

– godz. 10.00 Msza święta i błogosławieństwo relikwiami świętego,

– godz. 11.00 modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie poprowadzona

przez O. Edmunda Szaniawskiego,

– godz. 12.00 zwiedzanie muzeum i konferencja O. Kustosza tegoż sanktuarium,

– godz. 13.15 modlitwa na zakończenie pielgrzymki. Możliwość zakupu dewocjonaliów.

W drodze powrotnej nawiedzimy sanktuarium Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Zapisy do 13 października. Koszt pielgrzymki 60 zł od jednej osoby.

1. Zmarli w minionym tygodniu :+ Bronisław Panek ul. Komorowskiego.