27 09 / 2020

26 Niedziela Zwykła – 27 września 2020 roku

1. Jest do nabycia nowy 100 numer naszej gazetki parafialnej.
  2. W dniu dzisiejszym po Mszy o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie chętnych mężczyzn, którzy chcieliby zapisać się do Rycerzy Kolumba.
  3. W poniedziałek 28 września na placu przy pomniku Konstytucji 3 Maja w Tomaszowie Lubelskim o godz. 15.00 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. Modlitwą ogarniemy Ojczyznę, Kościół, świat, nasze rodziny.
  4. W środę rozpoczynamy miesiąc październik. Jest to czas modlitwy różańcowej. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie i niedziele będą odprawiane o godz. 16.30 z wyjątkiem pierwszego piątku i pierwszej soboty. Do udziału w nabożeństwach różańcowych zapraszamy wszystkich parafian, młodzież, dzieci a szczególnie dzieci   z klas trzecich przygotowujące się do I Komunii świętej.
  5. W tym tygodniu:- pierwszy czwartek – o godz. 22.10 Godzina Święta rozpoczynająca się Mszą Św. a potem adoracja Jezusa w Najświętszym Sakramencie do 24.00, – pierwszy piątek – spowiedź rano i od 16.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00., Wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe po Mszy wieczorowej,

–  pierwsza sobota miesiąca – po Mszy wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo różańcowe.

1. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych, po mszy o godz. 11.30 spotkanie z dziećmi z klas III przygotowującymi się do I Komunii świętej i z ich rodzicami.
  2. Dnia 10 października odbędzie się pielgrzymka do Góry Kalwarii, do sanktuarium Św. Stanisława Papczyńskiego. Zasłynął on jako wybitny kaznodzieja, teolog, patriota.  W 1670 roku założył Zgromadzenie Księży Marianów. Na jego szczególną opiekę mogą liczyć osoby, które utraciły pokój serca, zniewolone przez zło, chorzy, osoby pragnące wyzwolić się z różnego rodzaju uzależnień i nałogów. Cena wyjazdu 60 zł od osoby. Zapisy u ks. Grzegorza.