18 09 / 2022

25 Niedziela Zwykła – 18 września 2022 roku

Informacje duszpasterskie

1. Taca z racji trzeciej niedzieli miesiąca w dniu dzisiejszym jest tacą hojniejszą, czyli inwestycyjną, którą przeznaczamy na inwestycje prowadzone w naszej parafii. Bóg zapłać     za złożone ofiary.
  2. Dziś przeżywamy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Polecajmy w modlitwach pracowników mediów, zwłaszcza Katolickiego Radia Zamość, aby byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości. Po Mszach zbiórka ofiar do koszyczków na Katolickie Radio Zamość.
  3. Jest nowy numer gazetki parafialnej oraz tygodnika katolickiego „Niedziela”.
  4. Zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich, którzy posiadają groby na cmentarzu parafialnym w Tomaszowie Lubelskim o dbanie o porządek na cmentarzu i wynoszenie śmieci do kontenerów przy Cmentarzu Wojennym, oraz dostosowanie się do odpowiednich informacji umieszczonych na poszczególnych kontenerach. Dzięki temu łatwiej będzie można utrzymać porządek na naszym cmentarzu.
  5. W niedzielę 25 września parafia Św. Ojca Pio w TL będzie obchodziła uroczystości odpustowe. Suma odpustowa o godz. 12.00. Uroczystości odpustowe będą poprzedzone modlitwą różańcową za zmarłych na Cmentarzu Komunalnym w TL w sobotę 24 września o godz. 16.00.
  6. Rycerze Kolumba w TL uczestniczą w akcji „Solidarni z Ukrainą”, przygotowując paczki dla potrzebujących. W tym tygodniu trzeba przygotować 6000 paczek. Dlatego potrzebna jest pomoc w przygotowaniu tych paczek. Pakowanie przewidziane jest na najbliższą środę, czwartek, piątek oraz sobotę o godz. 18.00 w magazynach TOMSPINU przy ul. Kościuszki. Szczegóły w gablocie ogłoszeń. Zapraszamy chętnych do pomocy.
  7. Rycerze Kolumba w TL zapraszają wszystkich do udziału w VI Pieszej Nocnej Pielgrzymce Różańcowej do Sanktuarium Matki Bożej w Krasnobrodzie. Wyjście pielgrzymki 1 października z soboty na niedzielę po Mszy o godz. 18.30. Szczegóły w gablocie.
  8. Koło Gospodyń Wiejskich z Rabinówki zaprasza na kiermasz ciast, który odbędzie się dnia 25 września przy naszym kościele. Ofiary zebrane w czasie tego kiermaszu będą wsparciem na leczenie 9 letniej Gabrysi.