31 07 / 2022
Informacje 18 Niedziela Zwykła
 • Ogłoszenia duszpasterskie

18 Niedziela Zwykła – 31 lipca 2022 roku

Informacje duszpasterskie

 1. Dnia 2 sierpnia możemy uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny „Porcjunkuli”, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić następujące warunki, a więc:
  – pobożnie nawiedzić  kościół,
  – odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
  – przystąpić do spowiedzi świętej,
  – przyjąć Komunię świętą,
  – pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
  – wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  Warto więc tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia”.
 1. Jest do nabycia kolejny numer gazetki parafialnej i tygodnika Niedziela
 2. We wtorek o godz. 8.00 w Sanktuarium Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim Msza rozpoczynająca Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. W dniu dzisiejszym tzw. grupa Bełska z Ks. Proboszczem pielgrzymuje z Bełza do Ulhówka, a jutro z Ulhówka do Tomaszowa.
 3. W sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Msze o godz. 6.30, 7.00, 9.30, 17.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie kopru.
 4. Burmistrz Miasta Tomaszów Lubelski informuje, że jest jeszcze możliwość złożenia deklaracji dotyczącej zgłaszania źródeł ciepła i źródeł spalania paliw. Deklaracja dotyczy rodzaju pieca i czym opalamy mieszkania, domy i inne budynki.
 5. W tym tygodniu przeżywamy:- I piątek, I sobotę i I niedzielę sierpnia. W  I piątek spowiedź rano i od 16.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 17.00 i adoracja do godz. 19.00,   w I sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 17.00 i stosowne pierwszo sobotnie modlitwy,  w I niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 9.30.
 6. Zmarli: + Elżbieta Krawczyk ul. Lwowska, + Jan Fedczyna.