28 07 / 2019
Informacje 17 Niedziela Zwykła
 • Ogłoszenia duszpasterskie

17 Niedziela Zwykła – 28 lipca 2019 roku

Informacje duszpasterskie

 1. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca sierpnia. W piątek spowiedź rano i od 16.10. Odwiedziny chorych od 9.00. Po Mszy wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 2. W sobotę Pierwsza Sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy o godz. 17.00, część różańca, 15 minutowa medytacja nad jedną z wybranych tajemnic różańcowych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 3. Najbliższa niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, czyli adoracyjna. Po Mszy o godz. 9.30 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych. A w czasie Mszy o godz. 17.00 dzień skupienia dla narzeczonych.
 4. Dnia 31 lipca o godz. 5.00 spod Sanktuarium Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim wyrusza grupa pielgrzymów do Bełza na Ukrainie. Trzeba mieć ważny paszport.
 5. Dnia 2 sierpnia możemy uzyskać za przyczyną Matki Bożej Anielskiej i św. Franciszka odpust zupełny „Porcjunkuli”, czyli darowanie kary doczesnej za popełnione grzechy. By uzyskać wspomniany odpust, należy spełnić następujące warunki, a więc:
  – pobożnie nawiedzić kościół,
  – odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary,
  – przystąpić do spowiedzi świętej,
  – przyjąć Komunię świętą,
  – pomodlić się według intencji Ojca Świętego,
  – wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
  Warto więc tego dnia skorzystać ze „skarbca Bożego Miłosierdzia”.
 6. Dnia 2 sierpnia rozpoczyna się także XXXVII Piesza Pielgrzymka Zamojsko – Lubaczowska na Jasną Górę.
 7. Dnia 4 sierpnia 2019 roku o godz. 18.00 w Sanktuarium w Tomaszowie Lubelskim IX Wieczorne Spotkanie z Muzyką w wykonaniu państwa Gumielów- „ Rodzina Miastu”.
 8. 01 sierpnia 2018 roku z racji 75 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Tomaszowie Lubelskim uroczyste podniesienie Flagi Państwowej na maszt, wspólne śpiewanie pieśni powstańczych z chórem „Tomaszowiacy”.
 9. Zmarli w minionym tygodniu + Sochan Marija ul. Partyzantów, + Gruna Andrzej Norymberga.