27 06 / 2021

13 Niedziela Zwykła – 27 czerwca 2021 roku

1. We wtorek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze w naszej parafii o godz. 8.00, 9.30, 17.00.
  2. W środę 30 czerwca nabożeństwo czerwcowe po Mszy świętej o godz. 17.00.
  3. Parafia Zwiastowania NMP w Tomaszowie Lubelskim organizuje pieszą pielgrzymkę do Krasnobrodu na odpust MB Jagodnej. Pielgrzymka wyruszy 1 lipca o godz. 12.00 spod sanktuarium. Zapisy na miejscu. Powrót we własnym zakresie.
  4. W czwartek i piątek 1 i 2 lipca uroczystości odpustowe w Sanktuarium Matki Bożej   w Krasnobrodzie. 2 lipca suma odpustowa o godz. 12.00.
  5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota lipca.  W piątek spowiedź rano i o godz. 16.15. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy wieczorowej do godz. 19.00.
  6. W sobotę z racji pierwszej soboty miesiąca po Mszy wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, część różańca, piętnasto minutowa medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Jest do nabycia nowy numer gazetki parafialnej i tygodnika Niedziela.
  9. Od przyszłej niedzieli przez okres wakacji nie ma Mszy o godzinie 13.00.
  10. W sobotę, 26 czerwca 2021 r., podczas Dnia Kapłańskiego w Sanktuarium w Krasnobrodzie, Biskup Zamojsko-Lubaczowski Marian Rojek ogłosił następujące decyzje personalne dotyczące kapłanów Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej:  ks.mgr Tomasz SZADY, dotychczasowy wikariusz parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim, z dniem 16 sierpnia 2021 r. mianowany wikariuszem parafii pw. Ducha Świętego w Hrubieszowie oraz kapelanem Zakładu Karnego w Hrubieszowie,  ks. mgr Marcin SERAFIN, dotychczasowy wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie, z dniem 16 sierpnia 2021 r. mianowany wikariuszem parafii pw. św. Józefa w Tomaszowie Lubelskim