26 04 / 2020
III Niedziela Wielkanocy Informacje

III Niedziela Wielkanocna – 26 kwietnia 2020 roku

1. Dziś rozpoczyna się XII Tydzień Biblijny. Zachęcamy do sięgania po tekst Pisma świętego i czytania go w naszych domach. Słowo Boże ma moc kształtowania ludzkich serc i niesie wszystkim siłę Zmartwychwstałego Pana Jezusa i pociechę Ducha Świętego.
  2. W czwartek 30 kwietnia dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka.
  3. Od piątku 1 maja rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane w czasie adoracji i wystawienia Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30.  Z tym, że w piątek i sobotę nabożeństwo majowe po Mszy o godz. 17.00
  4. Dnia 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Ponieważ w tym roku 3 maja przypada niedziela okresu Wielkanocnego, więc uroczystość została przeniesiona przez Kongregację Kultu Bożego na sobotę 2 maja. Msze w naszej parafii sprawowane będą o godz. 8.00, 9.30 i 17.00.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek. Spowiedź rano i od 16.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu z nabożeństwem majowym po Mszy wieczorowej do 19.00
  6. Pierwsza sobota miesiąca ze stosownymi modlitwami po Mszy o godz. 17.00, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo majowe, część różańca, medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
  7. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy o godz. 9.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  8. Jest kolejny numer gazetki parafialnej.
  9. Zmarli w minionym tygodniu: + Helena Woś ul. Skłodowskiej, + Adam Woszczak z Rabinówki, którego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00 w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym.